Tärkeitä yhteystietoja

Ryhmäjaot, osallistumiset ja käytännön asiat rippikouluvastaavilta

Henrikinseurakunta
Mäenpää Marko, johtava nuorisotyönohjaaja
040 341 7587
marko.maenpaa@evl.fi

Kaarinan seurakunta
Kesti Henri, seurakuntapastori
040 341 7434
henri.kesti@evl.fi

Katariinanseurakunta

Heikkonen Taru, johtava nuorisotyönohjaaja
040 3417 482
taru.heikkonen@evl.fi

Maarian seurakunta
Marjamäki Tuomo, johtava nuorisotyönohjaaja
040 341 7146
tuomo.marjamaki@evl.fi

Martin seurakunta
Lund Hannele, johtava nuorisotyönohjaaja
040 341 7386
hannele.lund@evl.fi

Mikaelinseurakunta 
Heinonen Arno, nuorisotyönohjaaja
040 341 7403
arno.heinonen@evl.fi

Paattisten seurakunta
Heikkinen Menni, seurakuntapastori
040 341 7637
menni.heikkinen@evl.fi

Piikkiön seurakunta
Nieminen Mikko, seurakuntapastori
040 341 7727
mikko.nieminen@evl.fi

Tuomiokirkkoseurakunta 
Hallikainen Tiina, nuoriso- ja rippikoulupappi
040 34 17192
tiina.hallikainen@evl.fi

Åbo svenska församling
Bäck Mia, pastor
040 341 7466
mia.back@evl.fi

Erityisrippikoulut
Arola Pertti, kehitysvammatyön pappi
050 570 2656
pertti.arola@evl.fi

Järjestöjen yhteystiedot

NMKY
Lahdenkauppi Ilpo, järjestötoiminnan johtaja
050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@tunmky.fi


PARTIOTOIMISTO
Läntinen Pitkäkatu 13
20100 Turku
050 31 29 420

Ilmoittautumiseen liittyvät asiat

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä, Kasvatusasiain keskus

Hoppela Johanna, toimistosihteeri
johanna.hoppela@evl.fi
040 341 7220 (virastoaikana)
Käyntiosoite: Eerikinkatu 3 A, 5. kerros
Postiosoite: PL 922, 20101 TURKU